Viestintätyöryhmä

Viestintätyöryhmä

Maakunnallinen viestintätyöryhmä suunnittelee ja toteuttaa maakunta- ja sote-uudistuksen viestintää.

Yhteystiedot:

  • Keski-Suomi 2020 -projekti (osallisuus, viestintä, hallinto) Emmi Hyvönen, emmi.hyvonen(at)jkl.fi, 050 312 5370
  • Keski-Suomen liiton viestintäpäällikkö Tuulia Nieminen, tuulia.nieminen(at)keskisuomi.fi, 040 591 5058
  • Keski-Suomen ELY-keskuksen viestintäpäällikkö Pirjo Ahapainen, pirjo.ahapainen(at)ely-keskus.fi, puh. 0295 024 655 & Santtu Lytsy
  • Keski-Suomen TE-palveluiden viestintäasiantuntija Sofia Hietakangas, sofia.hietakangas(at)te-toimisto.fi, puh. 0295 046 045
  • Keski-Suomen sairaanhoitopiirin viestintäpäällikkö Tuija Melville, tuija.melville(at)ksshp.fi, puh. 014 269 1682 & Pieta Haatainen & Helmi Jukkala & Hanne Joenaho (seutu tk)
  • Keski-Suomen pelastuslaitos, valmiuspäällikkö Mikko Hiltunen, mikko.hiltunen(at)jkl.fi, puh. 0400 547 101
  • Aluehallintovirasto, Länsi- ja Sisä-Suomi, viestintäpäällikkö Annette Rinne, annette.rinne(at)avi.fi, puh. 0295 018 492
  • Laura Walden, Jämsän kaupungin viestintäpäällikkö, laura.walden(at)jamsa.fi, p. 040 545 0687
  • Esko Pulliainen, Äänekosken kaupungin viestintä- ja markkinointikoordinaattori, esko.pulliainen(at)aanekoski.fi, p. 020 632 2864
  • Jyväskylän kaupungin tiedottaja Tuija Ijäs, tuija.k.ijas(at)jkl.fi, 050 566 219
  • Jyväskylän kaupungin tiedottaja Elina Gråsten, elina.grasten(at)jkl.fi, 050 452 4762
  • Järjestöagentit:
    – Anne Astikainen, Järjestöjen muutosagentti, puh. 050 344 0429, anne.astikainen(at)kyt.fi
    – Anu Hätinen, Muutoskoordinaattori, puh. 050 599 6293, anu.hatinen(at)kyt.fi

Keski-Suomen vastuuvalmistelijoiden yhteystiedot:

  • Keski-Suomen muutosjohtaja Tapani Mattila, tapani.mattila(at)keskisuomi.fi, 040 595 0011
  • Maakunta- ja sote-uudistuksen projektipäällikkö Pirjo Peräaho, pirjo.peraaho(at)keskisuomi.fi, 040 591 0760
  • Vastuuvalmistelija Mikael Palola, järjestäminen, mikael.palola(at)saarikka.fi, 044 459 8561
  • Vastuuvalmistelija Kati Kallimo, palvelutuotanto, kati.kallimo(at)jkl.fi, 050 442 2302

Materiaalia

Viestinnän linjaukset ks2020 (elokuu 2017)

Esivalmistelun viestintäsuunnitelma

Kokousmateriaali

Kokous 24.5.2017
Muistio

Yhteiskokous kuntien viestintävastaavien kanssa 19.4.2017
Muistio

Kokous 15.3.2017
Muistio

Kokous 20.1.2017

Muistio

Kokous 23.11.2016
Muistio